ATELIER DE LUCRU „Crearea de consorții în cadrul programului Orizont Europa” Joi, 2 iunie 2022, în intervalul orar 09:30-12:30 a avut loc un atelier de lucru cu rol de follow-up pentru sesiunea de lucru aplicativă organizată de Centrul SupportTM în perioada 24-26 mai 2022.
Evenimentul s-a derulat online, abordând etapa creării unui consorțiu în cadrul programului Orizont Europa și oferind răspunsuri la următoarele întrebări.
– Cum mă conectez cu posibili parteneri relevanți din Europa pentru a scrie proiecte Horizon?
– Cum aleg cei mai potriviți parteneri?
– Cum colaborez în scrierea și implementarea de proiecte Horizon?
– Cum îmi construiesc un profil cât mai bun pe portalurile EU, astfel încât să fiu cât mai vizibil și să atrag parteneri relevanți?
În a doua parte a evenimentului, a fost oferit feedback pe schițele de proiecte care au rezultat în urma sesiunii de lucru aplicativă.